A-1 Kurs podstawowy 2D - 20 godzin lekcyjnych


Terminy:
Dzienny 20 godzin lekcyjnych: od poniedziałku do środy w godzinach 9:00-14:30 (3 dni)
Weekendowy 20 godzin lekcyjnych: piątek 18:15-21:00 sobota i niedziela w godzinach 9:00-15:30 (3 dni)

Kurs prowadzony jest od podstaw, od uczestników wymagana jest znajomość podstawowej obsługi komputera, a w szczególności sprawnego posługiwania się myszką. Mamy świadomość iż od pierwszego kontaktu z programem często zależy Państwa ocena produktu jak i własna samoocena pracy, dlatego też dajemy Państwu bardzo solidne podstawy. Najważniejsza już od samego początku jest optymalna konfiguracja programu, wyjaśnienie mechanizmów jego działania. Poznając metody wprowadzania współrzędnych i ich wykorzystanie w różnych sytuacjach, oswajają się Państwo z przestrzenią Autocada. Poznajemy sposoby rysowania wykorzystujące lokalizacje względem obiektu (koniec, symetria, centrum, od, punkt przecięcia ...), ustawień biegunowych (rysowanie pod kątem), wprowadzanie współrzędnych kartezjańskich i biegunowych oraz śledzenie (technika szybkiego znajdowania punktów zastępująca rysowanie linii konstrukcyjnych).

Następnie poznają Państwo przybory służące do tworzenia rysunku: lina, polilinia, prostokąt, okrąg, wielobok, elipsa, łuk, region, splajn, kreskowanie, tekst... W tej części programu uczą się Państwo sprawnego i szybkiego posługiwania się narzędziami, zapamiętują państwo do czego one służą i jakie są ich opcje. Następnie przechodzimy do omówienia narzędzi do zmiany: wymaż, kopiuj, lustro, odsuń, szyk, przesuń, obrót, skala, rozciągnij, utnij, wydłuż, przerwij, fazuj, zaokrągl, rozbij. Na tych zajęciach rozwijamy wyobraźnie, czasami tworząc projekt tylko go szkicujemy, a dopiero później przekształcamy go narzędziami do zmiany w docelowy rysunek.

Po zapoznaniu się z narzędziami dostępnymi w programie ćwiczą Państwo poznane techniki na częściowo przygotowanych projektach, w celu utrwalenia wiadomości i zdobycia praktyki. Mając odpowiednie przygotowanie rozpoczynamy od podstaw tworzenie projektu, a zatem: tworzymy warstwy przypisujemy do nich odpowiednie grubości i rodzaje linii. Omawiamy zalecane normy dotyczące sporządzania projektów CAD.

Najważniejsza część kursu to przygotowanie szablonu projektu, zawierającego indywidualnie zaprojektowane style tekstu, style wymiarowania, wielolinii odniesienia, style tabeli, warstwy, prawidłowe parametry rysunku, oraz gotowy arkusz do wydruku projektu w odpowiedniej skali niezaleznie od jednostki w jakiej jest on wykonywany.

Na podstawie przygotowanego szablonu przygotowujemy projekt w pełni korzystając ze skali opisowej umozliwiającej wydruk projektu w różnych skalach oraz ze zmieniającą się treścią w zależności od skali projektu. Wymiarujemy projekt, korzystając z włąsnych wcześniej zaprojektowanych stylów wymiarowania.Omawiamy różnice pomiędzy projektami wykonanymi metodami klasycznymi a projektami korzystającymi ze skali opisu.Uświadomienie sobie tych zależności daje Państwu wygodę projektowania.

Mamy nadzieję i przekonanie iż po kursie unikną Państwo bardzo częstych błędów popełnianych przez operatorów Autocada, rysunki będą miały cechy profesjonalnych projektów, drukowanie projektów nie będzie stanowiło problemu. Przygotowujemy wydruk do formatu PDF umożliwiający osobie drukującej z programu Acrobat ukrywanie warstw np. kreskowań, wymiarów itp.

AutoCAD jest programem w niektórych miejscach skomplikowanym ponieważ umozliwia wykonanie projektu zarówno metodami sprzed 20 lat jaki i najnowszymi, wskazówki dawane przez producenta często są nieaktualne i potrafią wprowadzić w ślepy zaułek, dlatego mając doświadczenie od 1996 roku przeprowadzimy Państwa najkrótszą i najbezpieczniejszą drogą do wykonia projektu z sukcesem.

Posiadamy najnowsze wersje oprogramowania w polskiej wersji językowej, na życzenie możemy przeprowadzić kurs na starszej wersji (maksymalnie 3 lata wstecz) oraz w wersji angielskiej.

Szkolenia najlepiej sprawdzą się wśród osób wykonujących projekty w wersji co najmniej 2008 (preferowana wersja to AutoCAD LT 2013 lub wyższa) W przypadku pracy na wersji starszej niż 2008 wyjaśnimy zasadnicze różnice pomiędzy metodami pracy, po zgłoszeniu informacji do wykładowcy.

Pogłębianie i poszerzanie wiedzy proponujemy na Kursie zaawansowanym 2D, D-1 Architektura i Budownictwo, D-2 Geodezja i Mapy lub Kursie podstawowym 3D.

Rejestracja

Sprawdź terminy

 

Pliki do pobraniaAby zapisać się na kursZadaj pytanie na naszym forumZapoznaj się z ofertą promocyjna naszych kursów

CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI - STUDIO-CAD - WARSZAWA - ŻOLIBORZ UL. WŁOŚCIAŃSKA 15 LOK.24

Kurs AutoCAD podstawy | Kurs AutoCAD zaawansowany 2D | Kurs AutoCAD 3D | Wizualizacja | Teoria aranżacji wnętrz
Pakiet MAX | Wszystko o 2D | Wszystko o wydruku | Kurs projektowania wnętrz | Praca z mapami, kartografia
Wykonujemy projekty AutoCad, rysunki DWG, biblioteki CAD, szablony, przerysowywanie projektów
Kurs bazowy 2D - aranżacja | Aranżacja 2D - ujęcie komputerowe | Aranżacja wnętrz 3D - ujęcie komputerowe

Wszelkie prawa zastrzeżone © CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI