A-2 Kurs zaawansowany 2D - 20 godzin lekcyjnych


Terminy:
Dzienny 20 godzin lekcyjnych: od poniedziałku do środy w godzinach 9:00-14:30 (3 dni)
Weekendowy 20 godzin lekcyjnych: piątek 18:15-21:00 sobota i niedziela w godzinach 9:00-15:30 (3 dni)

Kurs przeznaczony jest dla osób kończących kurs podstawowy oraz osób znających Autocada. Osoby samodzielnie poznające Autocada w przypadku wątpliwości mogą skorzystać z zajęć wyrównawczych (bardzo polecamy). Szkolenie ukierunkowane jest na osoby związane z branżą architektoniczną oraz budowlaną i instalacyjną. W tych branżach projektu z wykle nie wykonuje jedna osoba lecz wielu branzystów. Celem zajęć jest nauczenie się jak przygotować projekt, zarówno wtedy kiedy jesteśmy osobą wykonującą pierwszy projekt (np. architekt) jak i w sytuacji kiedy nasz projekt jest kolejnym etapem i wykonujemy go na bazie projektów wykonanych przez innych projektantów.Omawiane są tematy związane z branżą geodezyjną oraz budowlaną i instalacyjną gdy projekty dotyczą pracy na mapach do celów projektowych zarówno cyfrowych jak i rastrowych. A, zatem skierowany jest do branżystów, instalatorów, elektryków, gazowników, firm telekomunikacyjnych. W trakcie wykonywania tych projektów poznajemy tematy opisane poniżej.

Bloki i atrybuty - uczą się Państwo tworzenia bloków (wanna, kota, drzwi itp.) oraz wykorzystywania ich w innych projektach. Tworzenia własnej i korzystania z gotowych bibliotek. Wykonujemy bloki obiektów rzeczywistych jak i symboli, w blokach zawieramy atrybuty (możliwość wygodnego wpisywania tekstu np. mogą Państwo przygotować symbol gniazda elektycznego, a po jego wstawieniu zostaną poproszeni o podanie numeru obwodu elektrycznego) jednocześnie tworzymy bloki które będą automatycznie pasowały do każdej skali. Wykorzystywanie bloków do sporządzania dokumentacji technicznej, opracowywania ich w bazach danych , arkuszu kalkulacyjnym, tworzenie zestawień na podstawie rysunku (zagadnienie zestawień wykonywane przy użyciu alternatywnego oprogramowania w wersji darmowej).

Przygotowanie do pracy - szczególnie istotna jest umiejętność przygotowania projektu na mapie rastrowej. Wykonujemy wszystkie typowe czynności wstępne, aby rozpocząć nasz projekt mając w tle optymalnie przygotowaną mapę. Omawiamy także typowe problemy z mapami cyfrowymi z jakimi borykają się projektanci, kiedy mapa nie powstała w autocadzie lecz w programie GIS.

Praca z mapami oraz projektowanie linii - szczególnie ważna dla osób pracujących na mapach może być możliwość rysowania przy użyciu linii zawierających tekst, symbole, liczby. Korzystając z zaprojektowanych linii tworzymy typowy projekt na podkładzie rastrowym w skali 1:500 w metrach.

Szablon - tworzymy od podstaw szablon na podstawie którego zostaną wykonane kolejne projekty co ma na celu przyśpieszenie rozpoczęcia pracy, spójnosci projektu składajacego się z wielu rysunków pod względem wizualnym. Elementy które projektujemy to przede wszystkim style: tekstu, wymiarowania, wielolinii odniesienia oraz tabeli. Jeżeli kurs jest prowadzony jako uzupełniający do kursu podstawowego uczymy sie jak przenieść te elementy z wcześniej stworzonego projektu. Ponadto ustawiamy prawidłowe parametry rysunku i tworzymy arkusz wydruku.

Arkusze - przygotowujemy arkusze wydruków. Arkusz to przestrzeń w której rysujemy ramkę, wstawiamy metrykę rysunku i umieszczamy nasz projekt w odpowiedniej skali. Arkusz jest powiązany ustawieniami z naszą drukarką, ploterem lub sterownikiem do wydruku do pliku PDF. Szczególnie projekty wykonywane na mapach wymagają umiejętności przygotowania do wydruku skłądającego się z wielu arkuszy obejmujących wielokilometrowy obszar. Czasami stosowane jest obracanie projektu do wydruku, oraz bardziej zaawansowane umiejętności drukowania podkładów geodezyjnych tak, aby nie przysłaniały naszego projektu. Omawiamy najczęstsze problemy i rozwiązania jakie pojawiają sie w tych sytuacjach.

Projekty architektoniczno-budowlane - na podstawie przygotowanego szablonu tworzymy od podstaw typowy projekt budowlany w skali 1:50. Wykonując projekt korzystamy z wszelkich metod przyśpieszających jego tworzenie. Korzystamy z wcześniej zaprojektowanych elementów rysunkowych i opisowych.

Praca zespołowa, X-Ref - projekty wykonywane na tym kursie wykonywane są tak jak wykonuje się je w biurach projektowych gdzie nad projektem pracuje kilka osób oraz podwykonawcy. Każdy projekt podzielony jest odpowiednio na branże i zadania projektowe. A, zatem na bazie pierwszego projektu wykonujemy kolejne rysunki branżowe. To właśnie dzięki tej metodzie pracy nad projektem pracuje jednocześnie cały zespół , następnie sprawdzane są nieuniknione kolizje i nanoszone poprawki.

Wydruk - Kończymy wykonaniem profesjonalnego wydruku do PDF, w którym możemy później jeśli zajdzie konieczność (pracując już w Acrobacie) ukrywać warstwy (np. kreskowanie, wymiary itp.)

 

Pogłębianie i poszerzanie wiedzy proponujemy na Kursie podstawowym 3D.

Rejestracja

Sprawdź terminy

 

Pliki do pobraniaAby zapisać się na kursZadaj pytanie na naszym forumZapoznaj się z ofertą promocyjna naszych kursów

CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI - STUDIO-CAD - WARSZAWA - ŻOLIBORZ UL. WŁOŚCIAŃSKA 15 LOK.24

Kurs AutoCAD podstawy | Kurs AutoCAD zaawansowany 2D | Kurs AutoCAD 3D | Wizualizacja | Teoria aranżacji wnętrz
Pakiet MAX | Wszystko o 2D | Wszystko o wydruku | Kurs projektowania wnętrz | Praca z mapami, kartografia
Wykonujemy projekty AutoCad, rysunki DWG, biblioteki CAD, szablony, przerysowywanie projektów
Kurs bazowy 2D - aranżacja | Aranżacja 2D - ujęcie komputerowe | Aranżacja wnętrz 3D - ujęcie komputerowe

Wszelkie prawa zastrzeżone © CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI