D-2 Geodezja i Mapy - 20 godzin lekcyjnych albo
13 godz. lek. jako kurs uzupełniający po Kursie podstawowym A-1


Terminy:
Dzienny uzupełniający 13 godzin lekcyjnych: od czwartku do piątku w godzinach 9:00-14:30 (2 dni)
Weekendowy uzupełniający 13 godzin lekcyjnych: sobota i niedziela w godzinach 9:00-14:30 (2 dni)
Dzienny 20 godzin lekcyjnych: od poniedziłaku do środy w godzinach 9:00-14:30 (3 dni)
Weekendowy 20 godzin lekcyjnych: piątek 18:15-21:00 sobota i niedziela w godzinach 9:00-15:30 (3 dni)

Kurs przeznaczony jest dla osób kończących kurs podstawowy oraz osób znających Autocada. Osoby samodzielnie poznające Autocada w przypadku wątpliwości mogą skorzystać z zajęć wyrównawczych (bardzo polecamy). Szkolenie ukierunkowane jest na osoby związane z branżą geodezyjną oraz budowlaną i instalacyjną gdy projekty dotyczą pracy z mapami do cełow projektowych zarówno cyfrowymi jak i rastrowymi. Nie wykonujemy mapy geodezyjnej gdyż zwykle wykonywane są one w przeznaczonym do tych celów programie GIS i wykonywane są przez geodetę zgodnie z instrukcją. Celem zajęć jest nauczenie się jak kontynuować projekt, zarówno na mapie cyfrowej jak i rastrowej. A,zatem kurs skierowany jest do branżystów, instalatorów, elektryków, gazowników, firm telekomunikacyjnych, w sytuacjach gdy projekty są wykonywane w terenie. W trakcie wykonywania tych projektów poznajemy tematy opisane poniżej.

Bloki i atrybuty - uczą się Państwo tworzenia bloków (pikiety, rzędne itp.) oraz wykorzystywanie ich w innych projektach. Tworzenie własnej i korzystanie z gotowych bibliotek. Umieszczanie w blokach atrybutów i wykorzystywanie ich do sporządzania dokumentacji technicznej, opracowywania ich w bazach danych , arkuszu kalkulacyjnym, tworzenie zestawień na podstawie rysunku. Ze względu na to iż omawiane tu zagadnienia dotyczace zestawień nie są dostępne w Autocadzie LT (w cenie 360 euro netto rocznie) tylko w pełnej wersji (której cena za roczną licencję wynosi 1400 euro netto) pokażemy Państwu jak wykonać te czynności legalnie i darmo w alternatywnym programie. Bloki będą automatycznie pasowały do każdej skali, nie ma znaczenia czy projekt będzie drukowany w skali 1:500, 1:1000 czy innej, ale nie nie dotyczy to symboli wstawianych na mapach które mają być zgodnie z instrukcją geodezyjną K-1.

Przygotowanie do pracy - szczególnie istotna jest umiejętność przygotowania projektu na mapie rastrowej. Wykonujemy wszystkie typowe czynności wstępne, aby rozpocząć nasz projekt mając w tle optymalnie przygotowaną mapę. Omawiamy także typowe problemy z mapami cyfrowymi z jakimi borykają się projektanci, kiedy mapa nie powstała w autocadzie lecz w programie GIS.

Praca z mapami oraz projektowanie linii - szczególnie ważna dla osób pracujących na mapach może być możliwość rysowania przy użyciu linii zawierających tekst, symbole, liczby. Korzystając z zaprojektowanych linii tworzymy typowy projekt na podkładzie rastrowym w skali 1:500 w metrach.

Praca zespołowa, X-Ref - projekty wykonywane na tym kursie wykonywane są tak jak wykonuje się je w biurach projektowych gdzie nad projektem pracuje kilka osób oraz podwykonawcy. Każdy projekt podzielony jest odpowiednio na branże i zadania projektowe. A, zatem na bazie pierwszego projektu wykonujemy kolejne rysunki branżowe. To właśnie dzięki tej metodzie pracy nad projektem pracuje jednocześnie cały zespół , następnie sprawdzane są nieuniknione kolizje i nanoszone poprawki.

Arkusze - przygotowujemy arkusze wydruków. Arkusz to przestrzeń w której rysujemy ramkę, wstawiamy metrykę rysunku i umieszczamy nasz projekt w odpowiedniej skali. Arkusz jest powiązany ustawieniami z naszą drukarką, ploterem lub sterownikiem do wydruku do pliku PDF. Szczególnie projekty wykonywane na mapach wymagają umiejętności przygotowania do wydruku skłądającego się z wielu arkuszy obejmujących wielokilometrowy obszar. Czasami stosowane jest obracanie projektu do wydruku, oraz bardziej zaawansowane umiejętności drukowania podkładów geodezyjnych tak aby nie przysłaniały naszego projektu. Omawiamy najczęstsze problemy i rozwiązania jakie pojawiają sie w tych sytuacjach.

Pogłębianie i poszerzanie wiedzy proponujemy na Kursie podstawowym 3D.

Rejestracja

Sprawdź terminy

 

Pliki do pobraniaAby zapisać się na kursZadaj pytanie na naszym forumZapoznaj się z ofertą promocyjna naszych kursów

CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI - STUDIO-CAD - WARSZAWA - ŻOLIBORZ UL. WŁOŚCIAŃSKA 15 LOK.24

Kurs AutoCAD podstawy | Kurs AutoCAD zaawansowany 2D | Kurs AutoCAD 3D | Wizualizacja | Teoria aranżacji wnętrz
Pakiet MAX | Wszystko o 2D | Wszystko o wydruku | Kurs projektowania wnętrz | Praca z mapami, kartografia
Wykonujemy projekty AutoCad, rysunki DWG, biblioteki CAD, szablony, przerysowywanie projektów
Kurs bazowy 2D - aranżacja | Aranżacja 2D - ujęcie komputerowe | Aranżacja wnętrz 3D - ujęcie komputerowe

Wszelkie prawa zastrzeżone © CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI