Powyższy projekt pokazuje przykładowy jeden z kilkukunastu rysunkow jaki absolwent kursu powinien być w stanie wykonać, zwymiarować i wydrukować w skali. Wykonujemy projekty branżowe: elektrykę, układ funkcjonalny, projekt wykonawczy dla glazurnika, rzuty i widoki ścian, wymiarowanie. Tworzymy plik do publikowania całego projektu. Na kursie przygotowujemy projekt w sposób typowy dla pracowni projektowania i aranżacji wnętrz. Projekt składa się z wielu plików branżowych, które swobodnie i dowolnie ze sobą komponujemy. O olbrzymiej popularności tego programu decyduje miedzy innymi fakt, iż nad projektem może pracować jednocześnie kilka osób. Np. wykonujemy nasz projekt na dostarczonym przez klienta rysunku od dewelopera, następnie większość projektów branżowych wykonujemy osobiście ale projekt systemu inteligentnego domu czy instalacji alarmowej zostanie wykonany przez specjalistę. Podobnie możemy zaprojektować instalacje elektryczne (projekt usytuowania gniazd i włączników) ale projekt instalacyjny zawierający opis rozdzielni elektrycznej przebiegu przewodów, koryt, tras wykona firma instalacyjna. Takie podejście do projektu daje nam w przyszłości możliwość ciągłej pracy i jednoczesnego posiłkowania sie firmami specjalistycznymi oraz współpracy z architektami i konstruktorami w przypadku ingerencji w ściany nośne.


W trakcie szkolenia korzystamy, z komercyjnej najnowszej wersji AutoCada, najczęściej używanego na świecie programu w branży architektoniczno-budowlanej.

AR-2 Aranżacja wnętrz 2D, 33 godzin lek.


Terminy:
Dzienny 33 godzin lekcyjnych: od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-14:30 (5 dni)
Weekendowy 33 godzin lekcyjnych: sobota i niedziela w godzinach 9:00-16:00 (4 dni) 2 weekendy

PROGRAM KURSU ZAAWANSOWANEGO 2D
KOMPUTEROWEJ ARANCJI WNĘTRZ:

 

NA KURSIE OMAWIANE SĄ WYŁĄCZNIE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z WYKONANIEM PROJEKTÓW 2D I 3D W PROGRAMIE AUTOCAD. NIE SĄ OMAWIANE ŻADNE ZAGADNIENIA Z TEORII PROJEKTOWANIA WNĘTRZ. SZKOLENIE PRZEZNACZONE JEST DLA OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ ARANŻACJĄ ZARÓWNO ZAWODOWO JAK I HOBBYSTYCZNIE ORAZ STUDENTEK I STUDENTÓW WYDZIAŁÓW ARANŻACJI I PROJEKTOWANIA WNĘTRZ.

Kurs przeznaczony jest dla absolwentów, pierwszego etapu szkolenia A1 Kurs podstawowy AutoCAD oraz dla osób, które poznały program I sprawnie posługują się przyborami do rysowania i zmiany projektu, portafią zwymiarować i wydrukować projekt w skali.

Rozpoczynamu od zastanowienia się jak ostatecznie ma wyglądać nasz projekt, przyjęcia założeń i na podstawie wyciągniętych wniosków zaprojektowanie szablonu na bazie którego będziemy wykonywac kolejne projekty. Takie podejście daje nam możliwość skupienia sie wyłącznie na projekcie, oraz poznawania z każdym nowym plikiem nowych funkcji programu..

Projektowanie rozpoczynamy od wykorzystania i przystosowania projektu inwentaryzacji wykonanego na pierwszym etami kursu bazawgo aranżacji. Jest to typowa sytuacja kiedy przygotowując projekt otrzymujemy materiały od dewelopera lub klienta.

Następnym etapem jest tworzenie projektów branżowych:

- obliczenia pól powierzchni
- projekt instalacji elektrycznej
- aranżację podłóg
- układ funkcjonalny
- układ kuchni
- widoki ścian (łazienka z rozkładem płytek)
- widoki łazienki z meblami
- widoki kuchni z meblami
- zbiorcze złożenie rysunków
Ostatnim etapem jest przygotowanie projektu do kompleksowego wydruku.

 

Rejestracja

Opinie o kursach

 

Pliki do pobraniaAby zapisać się na kursZadaj pytanie na naszym forumZapoznaj się z ofertą promocyjna naszych kursów

CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI - STUDIO-CAD - WARSZAWA - ŻOLIBORZ UL. WŁOŚCIAŃSKA 15 LOK.24

Kurs AutoCAD podstawy | Kurs AutoCAD zaawansowany 2D | Kurs AutoCAD 3D | Wizualizacja | Teoria aranżacji wnętrz
Pakiet MAX | Wszystko o 2D | Wszystko o wydruku | Kurs projektowania wnętrz | Praca z mapami, kartografia
Wykonujemy projekty AutoCad, rysunki DWG, biblioteki CAD, szablony, przerysowywanie projektów

Wszelkie prawa zastrzeżone © CSK-MARG MARCIN GOŁĘBIEWSKI