Trzy pierwsze dni szkolenia to dokładne zapoznanie się z programem, konieczną konfiguracją, poznaniem narzędzi jakimi w dalszej części będziemy się posługiwali. Od czwartego dnia skupiamy się na wykonaniu krok po kroku każdego etapu projektu. A, zatem zaczynamy od inwentaryzacji kiedy na podstawie szkiców, dokumentacji od dewelopera, własnych pomiarów wykonujemy pierwszy rzut. Dopiero widząc rozrysowany na planie projekt możemy określić, które ściany są konstrukcyjne, które działowe do ewentualnych wyburzeń. Warunkiem szybkiego wykonania inwentaryzacji jest znajomość wszystkich wymiarów.
Na podstawie rysunku inwentaryzacyjnego projektujemy układy funkcjonalne, które zostaną zaprezentowane klientowi. W tej części posługujemy się przygotowaną biblioteką, dzięki ten etap również wykonujemy szybko pozwalając skupić się bardziej na układzie funkcjonalnym niż posługiwaniu programem.
Dopiero kiedy klient wybierze i zaakceptuje układ funkcjonalny, warto przystąpić do kolejnych projektów, które wykonujemy: pomiar pól powierzchni, ilości płytek na ściany oraz wyburzenia i budowa nowych ścian. Te informacje pozwolą oszacować przyszłe koszty i dobór materiałów do budżetu inwestora. Dokładne projekty podłóg, sufitów i elektryki są kończą to kolejne rzuty w podziałce 1:50 jakie wykonujemy. Równocześnie z tym etapem jeżeli klient sobie tego życzy wykonuje się wizualizacje, które omawiamy na kursie aranżacji wnętrz 3D.
Kolejny etap to szczegóły które wykonujemy z większą dokładnością w podziałce 1:20. Są to rzuty wybranych pomieszczeń, kuchnia, łazienka wraz z widokami ścian, ułożeniem płytek ściennych, meblami i urządzeniami AGD w widokach.
Pracując w sposób systematyczny w każdej chwili i na każdym etapie możemy wykonać wydruk trzema kliknięciami, natomiast kiedy powstało już dużo rysunków przygotowujemy projekt służący publikowaniu całej naszej pracy. Jest to bardzo istotny element, gdyż praktycznie nigdy nie kończy się na jednym wydruku. A zatem kiedy już raz rzetelnie go przygotujemy następnie wprowadzimy korekty do projektu następny wydruk projektu nie będzie już od nas wymagał pracy.
Jest jeszcze jeden aspekt, który zawsze bierzemy pod uwagę w naszych kursach to nakłady finansowe na oprogramowanie w stosunku do czasu wykonania projektu. Aby, wykonać te wszystkie projekty wystarczy bez przepracowywania się jeden tydzień, a najkrótszy okres na jaki możemy wypożyczyć program to jeden miesiąc. Biorąc pod uwagę to, że klient nie będzie akceptował naszych projektów natychmiast po jego otrzymaniu jest to wystarczający czas aby wykonać całość projektu a koszt najmu wyniesie 50 Euro. Jeżeli zdecydujemy się dłuższy okres wynajmu to roczny okres kosztuje ok. 1500 zł netto. Możemy program wynajmować jeszcze na kwartał, dwa lub trzy lata.
“Niestety kończąc kilka lat temu studia architektoniczne, praktycznie nie było zajęć komputerowych pozwalających na wykonanie projektu, ten kurs jest doskonałym uzupełnieniem”
Nina“Szukałam kursu, po którym rzeczywiście można wykonywać projekty na komputerze i to szkolenie przygotowało mnie do tego. Ponadto pracodawca wymagał znajomości AutoCAD-a”
Paulina“Zajmuję się aranżacją wnętrz bardzo długo, od jakiegoś czasu brakowało mi tylko umiejętności pracy na komputerze, a właściwie moim klientom projektów komputerowych. Dużo pracy przede mną, ale dam radę. Polecam”
KatarzynaBiuro: 01-710 Warszawa, ul. Włościańska 15 lok.24
Tel. kom.: +48 501 194 700
e-mail: e-mail
Nie wyrażamy zgody, na wykorzystywanie naszych danych do kontaktu w celach marketingowych, promocyjnych itp.